Home / Lajme / Botë / Erdogan sërish referendum: Tash për të hyrë në BE

Erdogan sërish referendum: Tash për të hyrë në BE

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan tha të enjten se vendi i tij do të vendosë në një referendum për anëtarësimin në BE.

Presidenti turk akuzoi BE’në se nuk është “e ndershme dhe e drejtë”, ndaj Turqisë, raporton AP.

Këto deklarata, Erdogan i bëri në një intervistë për televizionin indian.

Ndryshe, ky do të ishte referendumi i dytë në pak kohë për Turqinë, për të vendosur për tema të mëdha. Javë më parë turqit iu drejtuan vendvotimeve për të vendosur në referendum për ndryshimin e sistemit qeverisës në këtë vend.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *