Home / Kryesoret / Fatime Fetai: Nuk heqim dorë nga rasti i Sopotit. Ramadan Bajrami ka dëshmuar me dhunë

Fatime Fetai: Nuk heqim dorë nga rasti i Sopotit. Ramadan Bajrami ka dëshmuar me dhunë

Lidhur me rastet “Monstra”, “Shkupi 2014”, “Martin Neshkovski” dhe “Lagja e Trimave”, Janeva theksoi se në këtë periudhë parahetimore PPS nuk është në gjendje që të informojë opinionin publik.

Ndërsa, prokurorja speciale, Fatime Fetai foli për rastin e Sopotit, që sipas saj Këshilli i Prokurorëve Republikan  nuk ia dha këtë rast, por PPS ende vazhdoj që ta kërkoj.
“Detyrimi ynë ishte ti hetojmë të dhënat nga bisedat. Dëshmia e dëshmitarit Ramadan Bajrami është dëshmi e dhënë në masa të dhunës, kërcënimit dhe forcës.
Personat zyrtar të MPB që kanë vepruar gjatë këtij rasti kanë kryer veprën penale torturë.  Sipas ekspertizës të bërë nga PPS si rezultat i torturës, tek dëshmitari janë vlerësuar trauma dhe pasoja psiqike”, theksoi Fetai, duke theksuar se edhe përkundër vjetërsisë së lëndës, do të kërkohet nga Këshilli i Prokurorëve Republikan që të merret ajo nën kompetencat e PPS.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *