Home / Lajme / Maqedoni / Fatmir Izairi ngushllon familjen Idrizi: Humba një mik të vërtetë

Fatmir Izairi ngushllon familjen Idrizi: Humba një mik të vërtetë

Kryetari i komunës së Zhelinës, Fatmir Izairi ka ngushluar familjen Idrizi pas vrasjes makabre të kryetarit të komunsë së Bogovinës Hazbi Idrizi.

“Një lajm i hidhur dhe fatëkeq që refuzoj akoma ta besoj, që ka trishtuar zemrat tona, nga humbja e mikut, shokut, kolegut, bashkëpunëtorit tim të paharruar z. Hazbi Idrizi.

 I përjetshëm do të jetë kujtimi për karizmën, vizionin dhe largpamësinë e Tij shumdimensionale për vendin e Tij dhe të gjithë ne.

Zoti i dhëntë forcë dhe ua lehtësoftë dhimbjen familjes Idrizi!

Humba një mik të vërtete, ndihem keq…U prefshë në paqë Hazbi!” ka shkruar në letrën ngushlluese Fatmir Izairi kryetar i komunës së Zhelinës.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *