Home / Kryesoret / Femra e cila ka vendosur ta shëtit me biçikletë Maqedoninë rreth e rrotull (Foto)

Femra e cila ka vendosur ta shëtit me biçikletë Maqedoninë rreth e rrotull (Foto)

Maria Dibiaxhio, atlete dhe humaniste nga Kriva Pallanka, e ka filluar rrugën për një turne të Maqedonisë. Me vrapim dhe çiklizëm aventurën e saj do ta përjetësojë me një film dokumentar.

 

Dokumentari do të filmohet në kuadër të projektit të Shoqatës për Mbështetjen e grupeve të margjinalizuara dhe do të promovohet në shtator.

Ajo planifikon të kalojë rreth 80 deri në 100 km në ditë dhe të vizitojë të gjitha lartësitë – pikat kufitare me Maqedoninë dhe vendet fqinje.

Gjatë rrugës do të shoqërohet nga vullnetari i Kryqit të Kuq-Kriva Pallankë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *