Home / Lajme / Botë / Femrat protestojnë të zhveshura kundër Marine le Pen në Francë

Femrat protestojnë të zhveshura kundër Marine le Pen në Francë

Dhjetra femra kanë protestuar pothuajse të zhveshura kundërMarine Le Pen gjatë ditës së sotme, ndërkohë që Franca shkon në votime.

Ngjarja ndodhi në një kishë në Henin-Beaumont. Vajzat u ngjitën në çatinë e kishës dhe protestonin kundër partisë së Frontit Kombëtar, por që më pas u arrestuan nga policia.

Kujtojmë se Franca vendos sot përfundimisht për presidentin e saj, ndërsa Le Pen ka përballë saj një kundërshtar të fortë, Emanuel Macron, i cili përfaqëson ndryshimin rrënjësor, për të cilin miliona francezë thonë se vendi i tyre ka nevojë, dhe se ai ka kryesuar në sondazhe deri më tani.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *