Home / Lajme / Botë / Fjalimi i parë i Macron si president: Një kapitull i ri fillon sonte për Francën

Fjalimi i parë i Macron si president: Një kapitull i ri fillon sonte për Francën

Presidenti i ri francez, Emanuel Macron pas fitores ka deklaruar se një kapitull i ri fillon sonte për historinë e Francës.
“Një kapitull i ri në historinë tonë të gjatë fillon sonte. Unë dua që ky të jetë kapitull i shpresës dhe i besimit të përtrirë”, ka thënë Macron.

Fitoren e Macron e ka uruar edhe kundërkandidatja Marine Le Pen

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *