Home / Lajme / Kronika e zezë / Francë – Vdes tragjikisht foshnja me origjinë shqiptare, bie nga kati i 7-të

Francë – Vdes tragjikisht foshnja me origjinë shqiptare, bie nga kati i 7-të

Një foshnje 16 muajshme me origjinë shqiptare ka humbur jetën pasi është rrëzuar nga kati i shtatë i një ndërtesë në Amiens të Francës.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën dhe sipas prokurorisë franceze vdekja e fosnjës është aksidentale.

Sipas prokurorisë franceze, mbrëmjen e së mërkurës, fëmija ishte i vetëm në dhomë, ndërsa nëna e tij, një 24-vjeçare shqiptare, ishte në një dhomë tjetër së bashke me vajzën.

Pas rënies nga dritarja e banesës, fëmija vdiq disa orë më vonë në spitalin e Amiens.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *