Home / Kryesoret / Georgievski: Goshevi bashkë me OBRM-PDUKM-në bankrotuan Bankën e Maqedonisë (Foto)

Georgievski: Goshevi bashkë me OBRM-PDUKM-në bankrotuan Bankën e Maqedonisë (Foto)

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i OBRM-PDUKM-së, Ljubçi Georgievski, e ka kritikuar ashpër Petar Goshevin, duke i thënë se ka qenë për pesë vite në shërbim të Nikolla Gruevskit,

Ai e akuzon Goshevin se i ka mbrojtur politikat e OBRM-PDUKM-së dhe i kërkon, siç thotë, që të sqarojë se si bashkë me OBRM-PDUKM-në e bankrotuan Bankën e Maqedonisë.

Sipas Georgievskit, kjo bankë është e vetmja që nuk u likuidua për shkaqe financiare./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *