Home / Lajme / Maqedoni / Geroski godet Serbët: Mos na mësoni si të sillemi me shqiptarët

Geroski godet Serbët: Mos na mësoni si të sillemi me shqiptarët

Analisti maqedonas, Branko Gerovski thotë se Maqedonia nuk ka nevojë për leskione nga Serbia, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Është qesharake kur politikanët dhe gazetarë serbë, edhe pse mbështetës të hapur të diktatorit tonë në ikje Nikolla Gruevski na mësojnë se si duhet të sillemi me shqiptarët, që vendi jonë të mos bëhet, siç thonë disa, “Republika shqiptarija”, thekson Gerovski.

Ai thekson se, njeriu edhe mund të pranoj një këshillë nga dikush që ka arritur ta shpëtoj shtetin e vet nga “shqiptarët e mallkuar”. Por, cfarë mësoj Maqedonia nga këta që e fyejnë dhe paramendojnë emra të gërditshëm për atë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *