Home / Kryesoret / Geroski godet Serbët: Mos na mësoni si të sillemi me shqiptarët

Geroski godet Serbët: Mos na mësoni si të sillemi me shqiptarët

Analisti maqedonas, Branko Gerovski thotë se Maqedonia nuk ka nevojë për leskione nga Serbia, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Është  qesharake kur politikanët dhe gazetarë serbë, edhe pse mbështetës të hapur të diktatorit tonë në ikje Nikolla Gruevski na mësojnë se si duhet të sillemi me shqiptarët, që vendi jonë të mos bëhet, siç thonë disa, “Republika shqiptarija”, thekson Gerovski.

Ai thekson se, njeriu edhe mund të pranoj një këshillë nga dikush që ka arritur ta shpëtoj shtetin e vet nga “shqiptarët e mallkuar”. Por, cfarë mësoj Maqedonia nga këta që e fyejnë dhe paramendojnë emra të gërditshëm për atë.

“Ne jemi Republika shqiptaria? Jo, Ju jeni Pallashallaku i Beogradit!, ëshhtë shprehur ai.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *