Home / Lajme / Maqedoni / Gjendja e rrugëve- Ndërprerje e komunikacionit në aksin Ura e mullisit – Dibër

Gjendja e rrugëve- Ndërprerje e komunikacionit në aksin Ura e mullisit – Dibër

Për shkak asfaltimit sot prej orës 13 deri në orën 17 do të jetë i mbyllur për komunikacion në të dyja drejtimet në aksin rrugor Ura e mullisit – Dibër.

Lidhja Automote e Maqedonisë kumtoi se sot, nesër dhe pasnesër në aksin Prilep – Demir Hisar në fshatin Borotinë prej orës 10 deri në orën 14 do të bëhet asfaltimi me ç’rast rekomandohen drejtime alternative Demir Hisar – Obërshan – Krivogashtan – Prilep dhe Prilep – Krivogashtan – Obërshan – Demir Hisar.

Në rrugët e tjera shtetërore komunikacioni zhvillohet nëpër rrugë të thata.

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *