Home / Lajme / Botë / Gjermani: Treni i shpejtësisë së lartë del nga binaret

Gjermani: Treni i shpejtësisë së lartë del nga binaret

Policia gjermane raportoi se një tren me shpejtësi të lartë ka dalë nga shinat në Dortmund, por nuk ka pasur raportime të menjëhershme për lëndimeve.

Policia nacionale në Twitter duke treguar një fotografi të trenit pjesërisht jashtë binarëve.

Ata bënë të ditur se tre nga vagonët e fundit të trenit kishin dalë për arsye të panjohura dhe se të gjithë pasagjerët janë hequr nga treni.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *