Home / Lajme / Rajon / Gjermania të vendosë ndërmjet Turqisë dhe puçistëve

Gjermania të vendosë ndërmjet Turqisë dhe puçistëve

Kryeministri i Turqisë, Binali Jildirim, deklaroi të martën se Gjermania duhet të zgjedhë ndërmjet miqësisë me Ankaranë dhe organizatorëve të puçit, pasi Berlini premtoi azil politik për disa zyrtarë ushtarakë të dyshuar për grusht-shtetin e dështuar të vitit të kaluar.

“Gjermania duhet të vendosë një – nëse dëshiron të vazhdojë që të përparojë marrëdhëniet me Turqinë, duhet t’i kthehet Republikës së Turqisë dhe jo përkrahësve të Fetullah Gulen”, ka porositur Jildirim, transmeton AFP.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *