Home / Kryesoret / Gjurmët e gjakut ende qëndrojnë në Parlamentin e Maqedonisë

Gjurmët e gjakut ende qëndrojnë në Parlamentin e Maqedonisë

Gjurmët e gjakut në muret dhe xhamat e thyera ende qëndrojnë në ambientet e Parlamentit pas dhunës për të parandaluar zgjedhjen e kryetarit të ri, Talat Xhaferi e cila ndodhi të enjten.

Sot janë njoftuar përsëri protesta nga iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” të cilët do të protesojnë jashtë Parlamentit, pasi dyert e e saja janë të siguruara dhe të bllokuara mira nga brenda Parlamentit.

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *