Home / Lajme / Botë / Gratë protestojnë topless kundër Marine Le Pen (Foto)

Gratë protestojnë topless kundër Marine Le Pen (Foto)

Disa gra kanë protestuar topless kundër kandidates së ekstremit të djathë Marine Le Pen, ndërsa Franca sot voton në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Ngjarja ndodhi në një kishë në Henin-Beaumont.  Gratë topless u ngjitën në çatinë e kishës, varën një flamur të madh dhe këndonin kundër partisë së Frontit Kombëtar.

Grupi i aktivisteve feministe të quajtura “Femen” janë arrestuar pas protestave.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *