Home / Lajme / Maqedoni / Hapet sezoni veror në Ohër, vjen fluturimi i parë çarter nga Holanda

Hapet sezoni veror në Ohër, vjen fluturimi i parë çarter nga Holanda

Me fluturimin e parë çarter me turistë holandezë nga Amsterdami me kompaninë ajrore Korendon nesër në aeroportin “Shën Apostul Pali” në Ohër do të shënohet hapja e sezonit veror në qendrën më të njohur turistike të Maqedonisë.

Sipas paralajmërimeve të TAV Maqedoni, turistët holandezë do t’i presin ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Vllado Misajllovski, drejtori i përgjithshëm i TAV Maqedoni, Alp Er Ersoj dhe kryetari i komunës së Ohrit, Nikolla Bakraçeski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *