Home / Lajme / Rajon / Haradinaj thotë se maratona e vërtetë fillon më 11 qershor

Haradinaj thotë se maratona e vërtetë fillon më 11 qershor

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në gjysmë maratonën e Prishtinës.

Ai ka postuar një foto në llogarinë e tij në Facebook, ku ka treguar se ka qenë pjesë e maratonës, mirëpo për Haradinajn maratona e vërtet fillon me 11 qershor.

Postimi i plotë i Haradinajt:

“Sot isha pjesëmarrës i gjysëm maratonës së Prishtinës. Maratona e madhe fillon me 11 qershor.
Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës, kjo është maratona që duhet ta kalojmë bashk! RH”, (sic.), ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Qeveria e Kosovës është rrëzuar me 10 maj, kurse zgjedhjet nacionale do të mbahen me 11 qershor.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *