Home / Lajme / Maqedoni / Hidhet nga ura e Mostarit për ”Kryeministrin e ri të Maqedonisë-Zaev” (Video)

Hidhet nga ura e Mostarit për ”Kryeministrin e ri të Maqedonisë-Zaev” (Video)

Dudo Karadza quhet qytetari nga Bosnja i cili është duke ndjekur ngjarjet në Maqedoni dhe me një kërcim nga ura e Mostarit të kushtuar ”Kryeministrit e ri të Maqedonisë-Zoran Zaev” ka përshëndetur fatin e qeverisë së re në vendin tonë, 

Karadza është rrethuar nga qytetarë tjerë të Mostarit dhe i ka përshëndetur të njejtit para kërcimit.

Ngjarjet në Maqedoni i ndjekin të gjithë vendet fqinje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *