Home / Shëndeti / Hodhi pak vaj bebesh në vesh. Disa ditë më vonë rezultatet ishin mahnitëse

Hodhi pak vaj bebesh në vesh. Disa ditë më vonë rezultatet ishin mahnitëse

Çdo nënë është e vetëdijshme se vaji i bebeve është një domosdoshmëri në çdo shtëpi me ardhjen në jetë të një fëmije.

Megjithatë, ajo që ndoshta nuk e dini, është se vaji i bebebve është shumë i dobishëm edhe për probleme të të rriturve.

Nga nxjerrja e bojës dhe tek heqja e çamçakëzit nga flokët, ky produkt duhet të konsiderohet me të vërtetë si diçka shumë e nevojshme në shtëpi.

Njihuni më poshtë me disa përdorime të tij mahnitëse:

Vendosni një shtresë vaji në fytyrë gjatë ditës dhe do ta mbajë fytyrën tuaj shumë të butë.

Nëse ju kanë mbetur shenja boje gjatë lyerjes së flokëve, aplikoni pak vaj bebesh dhe fërkojini me një copë të pastër.

Njollat do të hiqen menjëherë.

Për këmbët e plasaritura ky vaj është një zgjidhje perfekte. Fërkojini me pak vaj thembrat dhe do të shërohen brenda vetëm pak ditëve.

Hidhni disa pika vaji në vesh dhe mbajini për pak minuta.

Ai ka aftësinë të shkrijë të gjithë dyllin duke i pastruar veshët nga papastërtitë e akumuluara.

Shpëlajeni veshin më pas me ujë të ngrohtë.

Përdoreni derisa t’i pastroni plotësisht ato

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *