Home / Shëndeti / Hudhra e njomë është pjesë e pandashme e traditës shqiptare

Hudhra e njomë është pjesë e pandashme e traditës shqiptare

Hudhra e njomë është pjesë e pandashme e traditës shqiptare. Ajo kërkohet nga të gjithë konsumatorët që në gatimet e tyre duan të kenë shijen unike që e bën gjellën të plotë. Hudhra e njomë mblidhet përpara pjekjes përfundimtare. Ajo gjendet kudo dhe del e para në çdo treg, dyqan apo supermarket në Shqipëri.

Shija e hudhrës së njomë nuk i largohet hudhrës tradicionale, por është më e butë dhe jo agresive. Kjo barishte fantastike arrin të plotësojë çdo gatim duke i dhënë shqisave tona një thesar shijesh dhe aromash të ndërlidhura fort me njëra tjetrën.

Hudhra e njomë është një barishte që nuk ka të sharë. Ajo konsumohet me të gjitha pjesët e saj, madje në shumë raste, shefat e kuzhinës preferojnë të gatuajnë me hudhër të njomë se sa me atë të zakonshmen, pikërisht prej shijes së butë dhe elegante.

Kjo periudhë është stina e duhur që ju lexues të AgroWeb.org të gjeni hudhrën e njomë në çdo cep të vendit. Për fat të keq, hudhra e njomë nuk ka të njëjtën jetëgjatësi si varianti më i pjekur i saj. Hudhra e njomë është një nga produktet më të freskëta të tokës bujare të Shqipërisë.

Vlerat shëndetësore të hudhrës së njomë
Hudhra e njomë është pjesë e kurave më të njohura popullore kundër disa problemeve shëndetësore.

1. Forcon sistemin imunitar:
Ky fakt përbën ndoshta një nga avantazhet më të mëdha të hudhrës së njomë. Kjo barishte përmban alicinë, një përbërës i sulfurit që aktivizon të gjithë mekanizmat e përgjumur të mbrojtjes së organizmit tonë.

2. Antibiotik natyral:
Hudhra e njomë lufton bakteret dhe inflamacionet e ndryshme, duke e ndihmuar trupin të mbrohet nga infeksionet.

3. E pasur me hekur:
Hudhra e njomë është fantastike për njerëzit që vuajnë nga anemia apo numri në zbritje i rruazave të gjakut. Kjo barishte pranverore është e mbushur me hekur që e bën ideale për këtë stinë dhe jo vetëm.

4. I bën mirë zemrës:
Hudhra e njomë përmban polysulfide që mbron zemrën nga sëmundjet e ndryshme. Barishtja e preferuar pranverore i jep organizmit shumë avantazhe kundër goditjeve të përditshme sepse përmban mangan. Ky mineral arrin të ekuilibrojë nivelet e kolesterolit të mirë në trup.

5. Lufton sëmundjet gastrointestinale:
Përveç aftësive për të luftuar të ftohtin dhe kollën, hudhra e njomë është e shkëlqyer për të trajtuar dhe luftuar mikrobet apo infeksionet në sistemin tretës.

Si ta përzgjidhni hudhrën e njomë
Mënyra më e mirë për të përzgjedhur hudhrën e njomë është ta nuhasni atë. Nëse aroma është e kënaqshme dhe i përafrohet më shumë hudhrës se qepës së njomë, atëherë po merrni produktin e duhur.

Si ta ruani
Hudhra e njomë duhet ruajtur në frigorifer dhe mund të qëndrojë nga 5 deri në 7 ditë.

Përdorimet në kuzhinë
• Barishtja e njomë ka një shije të moderuar ndaj përshtatet mirë me sallatat dhe perimet e kavërdisura.
• Hudhra e njomë mund të shtypet bashkë me specat djegës dhe kripën për të bërë një salcë që i jep një shije shtesë çdo gatimi.
• Hudhra e njomë mund të përdoret në gatimet me oriz, makarona dhe salcat shoqëruese.
• Hudhrën e njomë mund ta bashkoni me spinaqin apo me çdo barishte tjetër dhe me to të bëni një supë të shijshme.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *