Home / Lajme / Maqedoni / I afërt me kë është ministri i ri i ekonomisë Kreshnik Beteshi?

I afërt me kë është ministri i ri i ekonomisë Kreshnik Beteshi?

Ministri i ekonomisë që është propozuar nga BDI që të jetë pjesë e qeverisë së re është Kreshnik Bekteshi nga rajoni i Kërçovëës,
Bekteshi njihet si kuadër i afërt me kreun e Kërçovës Fatmir Deharin dhe viteve të fundit ka qenë promotor ekonomik i Republikës se Maqedonisë në Bruksel.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *