Home / Lajme / Kronika e zezë / I hyn në banesë e lyen me benzinë dhe do t’i vërë flakën

I hyn në banesë e lyen me benzinë dhe do t’i vërë flakën

Ndalohet në kohë një ngjarje e rëndë në Xarre te Sarandës. Policia ka arrestuar shtetasin Janaq Xega, 44 vjeç, banues në fshatin Xarrë, Konispol.

policia-e-tiranes-300x220

Sipas policise, ky shtetas ka tentuar të djegë me lëndë djegëse “benzinë” shtetasin P.P., 60 vjeç, në banesën e këtij të fundit për motive të dobëta.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” neni 88 i Kodit Penal.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *