Home / Kryesoret / Ilir Meta fton zyrtarisht Talat Xhaferin në Tiranë

Ilir Meta fton zyrtarisht Talat Xhaferin në Tiranë

Presidenti i ri i Shqipërisë, Ilir Meta ka ftuar në vizitë zyrtare kryeparlamentarin e ri të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferin, pasi që më herët e ka uruar për postin.

Siç njofton ATSH-ja, Meta e ka ftuar Xhaferin për të diskutuar për përmirësimin e marrëdhënieve midis këtyre dy shteteve fqinje.

Maqedonia është një fqinj i rëndësishëm për ne, për shkak se shqiptarët që jetojnë atje të cilët janë një faktor i rëndësishëm në ndërtimin e vendit. Për të gjithë atë që angazhohemi ne është të ketë paqë, stabilitet dhe prosperitet për të gjithë qytetarët e Maqedonisë. Përmes bashkëpunimit të ndërsjelltë do të ndihmojmë për përparim dhe prespektivë evropiane të Maqedonisë”, ka theksuar presidenti i ri i Shqipërisë, Ilir Meta.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *