Home / Lajme / Maqedoni / “Izet Mexhiti nuk ka shprehur ambicie të jetë pjesë e qeverisë së re!”

“Izet Mexhiti nuk ka shprehur ambicie të jetë pjesë e qeverisë së re!”

Sipas Ahmetit, Izet Mexhiti do të vahazhdojë ta mbajë postin aktual

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i pyetur se edhe pse nënkryetari i BDI-se, Izet Mexhiti ishte përfolur në opinion si kandidat serioz për minister në qeverine e re, ai komentoi Mexhiti nuk kishte shprehur hapur ambicie të jetë pjesë e qeverisë dhe do të vazhdojë të ushtrojë detyrën e kryetarit të komunës deri në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *