Home / Kryesoret / Ja çka thonë nga Prokuroria për vrasjen e Hazbi Idrizit

Ja çka thonë nga Prokuroria për vrasjen e Hazbi Idrizit

Sot në ora 10 e 30 minuta ngjarje e rëndë ndodhi në Bogovinë, pasi u vra mizorisht kryetari i kësaj komune, Hazbi Idrizi.

Ai tashmë gjendet në morgun e Spitalit të Tetovës, dhe pritet që ndaj trupit të tij të kryhet obduksioni dhe më pas t’i dorëzohet familjes për varrim.

“Prokurori kompetent ka lëshuar urdhër për obduksion të trupit të të ndjerit, urdhër për mbledhjen e gjurmëve dhe të provave materiale nga vendngjarja, si dhe urdhër për ekspertizë kriminalistiko-teknike”, thonë nga Prokuroria Publike e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *