Home / Kryesoret / Ja çka vendosi mbrëmë këshilli qendror LSDM-së (VIDEO)

Ja çka vendosi mbrëmë këshilli qendror LSDM-së (VIDEO)

Këshilli i LSDM-së mbrëmë  ka mbajtur takim për ngjarjet e dhunshme që ndodhën në Kuvendine Maqedonisë, dhe për hapat e mëtejshmë që do të ndërmet kjo parti.

“Pres që së shpejti të hyjë në negociata për të formuar qeverinë e re”, tha sonte lideri i LSDM-së Zoran Zaev.

Bordi Qendror i LSDM-së përshëndeti njëzëri hapat dhe politikat e kryetarit të partisë, udhëheqjen e partisë dhe grupit parlamentar të LSDM dhe koalicionit “duke rezultuan me mundësi të hapur për formimin e Qeverisë së re të Republikës së Maqedonisë”.

 Në takimin e sontëm të Bordit Qendror të LSDM-së është vendosur njëzëri data e rregullt 22 e Kongresit të LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *