Home / Lajme / Maqedoni / Ja kush përfolen emrat për ministra të Qeverisë së re ?!

Ja kush përfolen emrat për ministra të Qeverisë së re ?!

Disa portale kanë spekuluar me emra të ndryshëm se kush do të bëjë Qeverinë e re, të kryesuar nga Zoran Zaev. Sipas tyre, Izet Mexhiti, Festim Halili dhe Bekim Maksuti mund të jenë pjesë e ekzekutivit të ri, duke mbajtur pozita në ministritë kyçe.

Po ashtu edhe emra të tjerë nga radhët e Aleancës për Shqiptarët përmenden për post ministror. Ndërsa nga LSDM, sipas portalit dokaz.mk, Radmilla Sheqerinska do të jetë zv/kryeministre, Damjan Mançevski zv/kryeministër, Oliver Spasovski, Edmond Ademi, etj.

Screen Shot 2017-05-07 at 2.27.59 AM

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *