Home / Kuriozitete / Ja pse flamuri amerikan është i kthyer mbrapsht në uniformën e ushtrisë (Video)

Ja pse flamuri amerikan është i kthyer mbrapsht në uniformën e ushtrisë (Video)

Shumë njerëz po pyesin se psë ky flamur nuk është i vendosur si duhet, por është në anën e kundërt?

Kur flamuri amerikan vendoset në shtyllë, ai vendoset normalisht, yjet vendosen në anën e majt, kurse në uniformat ushtarake, shpesh yjet do t’i shihni në anën e djathtë.

Kur vendosen yjet në anën e djathtë në uniformat ushtarake, ushtarët duhet të marshojnë përpara dhe nuk duhen të tërhiqen, sepse atyre u prijnë yjet dhe u “japin” fuqi.

Tashmë dihet që amerikanët flamurin e tyre e marrin si diçka shumë serioze dhe për të janë në gjendje të japin edhe jetën. /Lajmi.net/

 

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *