Home / Kryesoret / Ka nisur protesta e maqedonasve në Shkup, priten nga forca të shumta policore në Parlament (VIDEO)

Ka nisur protesta e maqedonasve në Shkup, priten nga forca të shumta policore në Parlament (VIDEO)

Lëvizja  “Për Maqedoni të bashkuar” e cila para 65 ditëve i nisi protestat e saja kundër platformës së partive shqiptare dhe kundër dygjuhësisë, sot pas trazirave të përgjakshme që shkaktoi në Parlament ka nisur protestën e saj në Shkup, njofton TetovaSot.

Në protestën e tyre dëghohen brohoritjet kundër shqiptarëve dhe kundër platformës, se ata duan Maqedoni unitare dhe të bashkuar.

 Më poshtë mund ta shihni se çka po ndodh live në protestat e tyre. Ku pritet që ata të protesojnë para Parlamentit, por këtë herë ata priten nga qindra policë të njesisë speciale dhe të armatosur me pushkë automatike dhe autoblinda.
https://www.youtube.com/watch?v=ts-vv9FpYKk

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *