Home / Kuriozitete / Kafsha shtiret si e ngordhur për të mbijetuar (VIDEO)

Kafsha shtiret si e ngordhur për të mbijetuar (VIDEO)

Ju mund të keni dëgjuar për konceptin darvinian të “mbijetesës së më të fortit”, por në ditët e sotme, duhet të jeni jo vetëm i aftë por edhe i zgjuar për të mbijetuar.

Zgjuarsi ka treguar një kafshë e egër në Afrikën e Jugut, e cila për të shpëtuar është shtirur sikur ka ngordhur, njofton Klan Kosova.

Videoja, e cila u realizua pranë Parkut Kombëtar “Kruger”, tregon një kafshë të egër që shtrihet në një rrugë të pluhurosur, pasi një kafshë rivale përpiqet ta detyrojë atë të ngritët në këmbë.

Kafsha nuk lëvizë dhe armiku i saj i habitur pauzon për pak, për të filluar përsëri sulmin.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *