Home / Lajme / Maqedoni / Kallajxhiev: Ngjarjet në Kuvend të hetohen tërësisht (Video)

Kallajxhiev: Ngjarjet në Kuvend të hetohen tërësisht (Video)

Profesori Gordan Kallajxhiev ka folur për emisionin 360 gradë në TV Alsat M, ka folur për veprat penale nga protestuesit e dhunshëm në Kuvendin e Maqedonisë,

Ai ka theksuar se ekzistojnë më shumë se 20 vepra penale ndaj të cilëve mund të ndiqen organizatorët dhe kryerësit. Kallajxhiev bëri thirrje që tërësisht rasti të hetohet.

‘Nëse bëhet fjalë për sulm të organizuar ndaj Kuvendit, kualifikimi i veprës do të ishte ndryshe. Kjo pjesë e dhunës, tentim për lëndime trupore, turmë…ato janë pjesë që ndodhin edhe në rrugë, ndeshje futbollistike’, tha ndër të tjera Kallajxhiev.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *