Home / Lajme / Maqedoni / Kallëzohen penalisht Janko Baçev dhe Branko Janevski për falsifikim dokumentesh

Kallëzohen penalisht Janko Baçev dhe Branko Janevski për falsifikim dokumentesh

A1on bën të ditur se Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ka ngritur kallëzim penal ndaj partive politike Lëvizja Popullore për Maqedoni dhe Partisë Social Demokratike të Maqedonisë.

Kallëzimet penale kanë të bëjnë me falsifikimi dokumentacioni. Partia e Janko baçevit dhe Branko Janevskit kanë dorëzuar dokumente të rrejshme për t’u regjistruar në zgjedhje.

Te kandidatët e të dy partive të lartëpërmendura është vërejtur mospërputhje nënshkrimesh të dokumenteve me atë të pranimit të kandidaturës për garë parlamentare, si deputet./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *