Home / Lajme / Kronika e zezë / Kapet me fqiun, shkrep plumba në ajër – (VIDEO)

Kapet me fqiun, shkrep plumba në ajër – (VIDEO)

Një 55 vjeçar  me iniciale E.Q nga fshati Saraqinë ka denoncuar se oër shkak të mosmarrëveshjeve rreth kryerjes së punëve ndërtimore nga ana fqiut të tij P.P 32 vjeçar janë shkrepur disa plumba na ajër.

Sipas policisë, dje pas dneoncimit të rastit është kryer kontroll në shtëpinë e 32 vjeçarit ku janë gjetur katër plumba të shkrepur nga pushka e gjuetisë të kalibrit 12 milimetër. Poashtu janë gjetur edhe katër plumba të pashkrepur për pistoletë të kalibrit 9 milimetër, rreth 300 plumba për pushkë gjuetie, të cilëne  ka poseduar pa leje. I gjithë arsenali është marrë me vërtetim  dhe pas zbardhjes së plotë ndaj 32 vjeçarit do të ketë edhe padi adekuate.Poashtu edhe pronari është arrestuar dhe mbajtur në polici. /Tv Koha/

 

 

 

 

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *