Home / Lajme / Maqedoni / Këshilli i Prokurorisë do të vendos për Gjeshkovskën më 16 maj

Këshilli i Prokurorisë do të vendos për Gjeshkovskën më 16 maj

Këshilli i Prokurorëve Publikë sot e ka anuluar seancën në të cilën duheshte të nënshkruhet konkurs për shefin e ri të Prokurorisë Publike në Shkup. Tani për tani arsyet janë të panjohura. Seanca është caktuar për 16 maj,

Mandati katërvjeçar i shefes së Prokurores në Shkup, Gordana Gjeshkovska, mbaron më 15 maj.

Ajo i udhëheq rastet për rahjen e deputetëve dhe dhunë më 27 prill në Kuvend. Siç shkruan Alsat M, në lojë janë ende dy skenare – Gjeshkovska të mbetet në funksion edhe gjashtë muaj ose të zëvendësojë zëvendësuesin e saj nga Prokuroria.

Gjeshkovska në opinion është e njohur pas rasteve ‘Monstra’, ‘Rrjeti’, si rasti me vdekjen e gazetarit Nikolla Mlladenov.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *