Home / Kryesoret / Kështu duket qeveria e Maqedonisë pas riparimit (Foto/Video)

Kështu duket qeveria e Maqedonisë pas riparimit (Foto/Video)

Qeveria e re e Maqedonisë tani pret ministrat e rinj që do të udhëhiqen nga mandatari Zoran Zaev i cili do të ketë në kabinetin e tij BDI-në, Aleancën për Shqiptarët dhe sipas gjitha gjasave edhe Lëvizjen Besa,

 

Kryeministri i qeverisë teknike, Emil Dimitriev dje ka mbajtur edhe seancën e fundit të qeverisë teknike ku kanë diskutuar shumë shkurt për disa pika të rendit të ditës.

Në përbërjen e kësaj mbledhje janë parë edhe ministrat e BDI-së.

Qeveria e re e udhëhequr nga Zoran Zaev pritet të fillojë me punë gjatë javës tjetër, pasi të merr besimin nga Kuvendi i Maqedonisë. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *