Home / Lajme / Maqedoni / Këta janë emrat e BDI-së, për Qeverinë e re të Maqedonisë

Këta janë emrat e BDI-së, për Qeverinë e re të Maqedonisë

BDI sonte ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë Qendrore ku kanë publikuar emrat e ministrave të rinj për bashkëqeverisjen me LSDM-në, 

 

Sipas Alsat-M, ministrat e rinj të BDI-së do të jenë:

1. Hazbi Lika –  zëvendëskryeministër per Sistem Politik dhe Marredhënie midis komuniteteve

2. Bujar Osmani – zëvendësryeminister për Bashkimin Evropian

3. Bylent Salihu – ministër i Drejtesisë

4. Sadulla Duraku – ministër për Ambient Jetesor dhe Planifikim Hapsinor

5. Kushtrim Bekteshi – ministër i Ekonomisë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *