Home / Showbiz / Këto pishina do të jenë trend këtë verë! Mësoni si ta ndërtoni një

Këto pishina do të jenë trend këtë verë! Mësoni si ta ndërtoni një

Çdo verë, të gjithë kemi dëshirë të jemi afër ujit, për t’u freskuar ose thjeshtë relaksuar afër një burimi.

Arsyeja për këtë është e qartë: moti i nxehtë dhe i thatë. Por zgjidhja për këtë verë që po vjen është e thjeshtë: një pishinë të veçantë në oborr.

Por çfarë ndodh nëse nuk e keni hapësirën ose paratë për ta ndërtuar një pishinë në shtëpi? Mënyra më e lehtë është që ta krijoni vetë një pishinë, duke përdorur një rezervuar metalik si ky më poshtë, transmeton Gazeta Express.

E gjitha çfarë ju duhet për të ndërtuar një pishinë të tillë është:

–         Një rezervuar pishine me diametër 3m

–         Turielë për t’ia bërë vrimat rezervuarit (vrimat për mbushje me ujë dhe zbrazje)

Dhe më pas vetëm e gjeni hapësirën e përshtatshme në oborr dhe filloni përgatitjet për një pishinë si në fotot më poshtë:

Madje, nëse shkoni më tutje, mund të eksperimentoni kështu dhe të fitoni një pishinë mjaft të bukur në shtëpi – duke e futur edhe nën tokë rezervuarin.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *