Home / Kryesoret / Komuna e Tetovës shkarkon drejtorin e bujqësores Baçevski

Komuna e Tetovës shkarkon drejtorin e bujqësores Baçevski

Komuna e Tetovës ka marr vendimin  që Aleksandër Baçevski të shkarkohet nga posti i drejtorit në Shkollën e mesme profesionale “Mosha Pijade” në Tetovë. Shkarkimi i Baçevskit erdhi pasi u publikuan pamje të reja të të dyshuarve të dhunshëm në ngjarjet në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit.

Lidhur me ngjarjet e përgjakshme që ndodhën me 27 prill në Kuvendin e Maqedonisë, nga ana e Sektorit të Punëve të Brendshme në Shkup janë marrë masat dhe po bëhen edhe hapa konkretë në identifikimin e personave të tjerë që kanë marrë pjesë në këto ngjarje.

 

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *