Home / Lajme / Maqedoni / Konferencë për vetërregullim medial dhe sfida etike në mediat

Konferencë për vetërregullim medial dhe sfida etike në mediat

 Konferencë për vetërregullim medial dhe sfida etike në mediat do të mbahet sot në Shkup në organizim të Këshillit për etikë në mediat e Maqedonisë.

Në konferencë, siç është paralajmëruar, do të mbajë fjalim shefi i Delegacionit të BE-së në Maqedoni, Samuel Zhbogar dhe shefja e Misionit të OSBE-së, Nina Suomallainen.

Konferenca organizohet me ndihmën e grantit të ndarë përmes projektit ‘#ReForMedia – përparim i bashkëpunimit midis shoqërisë civile, institucioneve dhe qytetarëve për zbatimin e reformave në sferën mediale’, që e zbatojnë Instituti i Maqdonisë për media dhe Instituti paqësor nga Lubjana me mbështetje financiare nga Bashkimi Evropian.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *