Home / Showbiz / Kosovari në Zvicër që krijoi letrat me figura shqiptare

Kosovari në Zvicër që krijoi letrat me figura shqiptare

Ai i krijoi letrat me 12 figura të njohura historike shqiptare

Sonte në emisionin argëtues ‘’Fol Shqip Show’’ i ftuar ishte Driton Ajvazaj, i cili jeton në Zvicër, me të cilin u diskutua lidhur me figurat e letrave, të cilat i kishte krijuar ai,

25 vjeçari tregoi se ka bërë prodhimin e kartave, apo letrave  me 12 figura të njohura shqiptare, historike si të Azem Galicës, Bajram Currit, Ibrahim Rugovës, Nënë Terezës, Skëndërbeut, Isa Boletinit, Ismajli Qemajlit, Dora Distrias, etj.

Ajvazaj tregoi se me kartat që tashmë i ka krijuar ai luajnë edhe zvicëranët dhe tha se ato janë të hapura edhe në tregun zvicran, por tha se shiten edhe në tregje tjera, duke shtuar se ka pasur shumë blerje për to./21Media

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *