Home / Lajme / Rajon / Kosovë: 34 aksidente dhe mbi 700 tiketa të shqiptuara për 24 orë

Kosovë: 34 aksidente dhe mbi 700 tiketa të shqiptuara për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 34 aksidente trafiku, prej tyre 23 me të lënduar dhe 11 pa lëndime në njerëz.

Në këtë periudhë, policia ka bërë të ditur se ka shqiptuar 762 tiketa trafiku për kundërvajtësit e komunikacionit, shkruan Indeksonline.

Tutje, për 24 orë sipas policisë janë arrestuar 16 persona, 8 janë dërguar në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *