Home / Kryesoret / Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi takon ambasadorin e SHBA-së Xhes Bejli

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi takon ambasadorin e SHBA-së Xhes Bejli

Kryetari i ri i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të realizoj takim me ambasadorin e SHBA-së, Xhes Bejli dhe atë të Francës, Kristian Timonie, informojnë nga kabineti i presidentit.

Të dyja takimet do të mbahen në Kabinetin e kryetarit të Kuvendit. Takimet fillojnë në orën 12:00 dhe 13:00.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *