Home / Lajme / Rajon / Kukës – Protesta e PD ul numrin e kosovarëve që vijnë në Shqipëri për fundjavë

Kukës – Protesta e PD ul numrin e kosovarëve që vijnë në Shqipëri për fundjavë

Protesta e Partisë Demokratike në Tiranë duket se ka ndikuar në lëvizjen e qytetarëve nga Kosova, të cilët pothuajse çdo fundjave preferojnë Shqipërinë dhe bregdetin shqiptar.

Këta fundjave në pikën kufitare të Morinit është vënë re një ulje të fluksit të qytetarëvë.

Burime nga kjo pikë doganore kanë thënë për Ora News se gjatë fundjavave të kaluara ka pasur një numër të lartë të kosovarës që i drejtohen Tiranës apo qyteteve bregdetare  të Shqipërisë.

Këtë të shtunë pritej që të kishte një fluks më të lartë edhe për shkak të motit të mirë, por protesta e PD mesa duket ka ndikuar.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *