Home / Lajme / Kronika e zezë / Kumanovë: Shkelet nga makina, gruaja lufton për jetë

Kumanovë: Shkelet nga makina, gruaja lufton për jetë

Dje pasdite në Kumanovë, në bulevardin “Revolucioni i Tetorit” ka ndodhur një aksident i rëndë, kur makina e tipit “Citroen Xsara” me targa të Kumanovës, drejtuar nga D.T. 40-vjeçar ka shkelur rëndë këmbësoren 39 vjeçare M.P të dy nga Kumanova, njofton TetovaSot.

 Nga aksidenti, 39 vjeçarja pësoi dëmtime të rënda pas së cilës me ambulancë u dërgua në spitalin e Kumanovës, por për shkak të ashpërsisë së lëndimeve është transferuar në Qendrën Klinike në Shkup.

Policia e Kumanovës ka kryer inspektimin në vendin e ngjarjes. Dhe se po punon në sqarimin e plotë të rastit.

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *