Home / Lajme / Botë / Kur pronari “luan mendsh”, u jep punëtorëve shtëpi dhe makina falas si shpërblim(FOTO)

Kur pronari “luan mendsh”, u jep punëtorëve shtëpi dhe makina falas si shpërblim(FOTO)

Savij Dholakia i ka shpërblyer punëtorët e tij me 400 banesa dhe 1260 vetura, për shkak të arritjes së qëllimeve të kompanisë.

Dholakia është pronar i ‘Hare Krishna Exports’ në Indi, një kompani që eksporton diamant në rreth 50 vende përreth botës.

Ai tha: “Qëllimi ynë është që çdo punëtor të ketë shtëpinë dhe veturën e tij brenda 5 viteve të ardhshme. Kështu që ne vendosëm t’i shpërblejmë ata me vetura dhe shtëpi”.

3-233

Gjithashtu lexo

Po rrëshqiste në tobogan me miqtë, rrëzohet dhe lëndon rëndë qafën dhe shpinën – pamjet rrëqethëse publikohen në internet (Video, +16)

Toboganët e mëdhenj të montuar në pishina ofrojnë adrenalinë dhe një përvojë unike. Megjithatë, shpesh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *