Home / Lajme / Botë / Ky është aeroplani privat më i lirë në botë (VIDEO)

Ky është aeroplani privat më i lirë në botë (VIDEO)

The Cirrus Vision Jet është ndër modelet e fundit që futet në tregun e aeroplanëve që peshojnë më lehtë, dhe ka një çmim tejet të lirë që kap shifrën prej 1.96 milion dollarësh.

Konkurrentët e vet kryesorë janë HondaJet dhe Embraeh Phenom 100. Megjithatë, nuk ka si Vision Jet i cili është aeroplani i parë privat që ofrohet me një motor të vetëm – Williams International FJ33-5A.

Gjithashtu, në këtë aeroplan, ka vend deri në pesë të rritur dhe dy fëmijë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *