Home / Kryesoret / Ky është kushti i vetëm i Menduh Thaçit për Zaevin

Ky është kushti i vetëm i Menduh Thaçit për Zaevin

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi  dy muaj më parë ka dhënë kushtin e tij për pjesëmarrje në Qeveri me LSDM. Ai kishte theksuar se do të mbështesë LSDM-në për formimin e qeverisë, nëse ai bëhet kryeministër.

“Ju duket shaka, por kjo është e vërtetë. Ndryshe nuk do të mbështes asnjë qeveri dhe do të mbetem në opozitë”, u shpreh Thaçi.

Ai theksoi se, nuk e mbështet opsionin për zgjedhje të reja parlamentare. (INA)

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *