Home / Kryesoret / Ky kriminel i VMRO-së thotë se do të ndodhë luftë në Maqedoni

Ky kriminel i VMRO-së thotë se do të ndodhë luftë në Maqedoni

Goran Angelov një nga udhëheqësit e grupeve të beretave dhe shoqatave patriotike nga Velesi përmes profilit të tij në facebook ka paralajmëruar disa citate se se do të ketë luftë në Maqedoni.

“Në gjë nuk më është e qartë. Lufta nuk është në pyetje se a do të ndodhë, por kur do të ndodhë. Anën Maqedonase sigurisht se nuk do të udhëheq Zaevi dhe LSDM, por vetëm VMRO apo Ivanov.”, ka shkruar ai.

Angelov është një person i afërt me deputetin më të zëshëm të VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, ndërsa ai është edhe përkrahësi i kësaj partie dhe organizator në Veles.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *