Home / Showbiz / Ledion Liço i shpall ‘luftë’ Tv Klan, vërshon kritikat kundër tyre (Foto)

Ledion Liço i shpall ‘luftë’ Tv Klan, vërshon kritikat kundër tyre (Foto)

Top Channel dhe Tv Klan janë dy televizione kombëtare të konsideruara ‘rivale’ për shkak të shikueshmërisë.

 Tv Klan solli në vend modën e serialeve turke, të cilat zëvendësuan telenovelat latine. Këto telenovela u bënë pjesë e përditshme e çdo familje shqiptare, duke rrëmbyer kështu vëndin e parë në renditjen televizive.

Ndërkohë Ledion Liço u ka shpallur luftë të hapur këtyre telenovelave dhe rrjedhimisht televizioneve që i transmetojnë.

“Lërini turqinizmat që shpërdorojnë neuronet”, shkruan moderatori i Top Channel në një nga postimet e tij në Instagram.

Ndërkohë që sugjeron ndjekësit të ndjekin “Big little lies”, një serial amerikan.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *