Home / Lajme / Maqedoni / Lëvizja Besa: Jemi të gatshëm për kthimin e vlerave demokratike në Maqedoni

Lëvizja Besa: Jemi të gatshëm për kthimin e vlerave demokratike në Maqedoni

Lëvizja Besa sot në takim me këshilltarin e kryesuesit aktual, Kristian Strohal dhe shefen e misionit të OSBE-së, Nina Suomalainen shprehu gatishmërinë për kthimin e rendit, qetësisë dhe vlerave demokratike në Maqedoni,

Në këtë takim morën pjesë deputetët Zeqirja Ibrahimi dhe Fadil Zendeli duke diskutuar për zhvillimet e fundit në Maqedoni, si dhe për mundësinë e normalizimit të gjendjes ata njoftuan Strohal për qëndrimin konstruktiv që e ka mbajtur Lëvizja Besa gjatë gjithë këtij procesi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *